זינו נ. מ"י פמי פא-ירושלים בי-04\88685


 

   

בתי המשפט

ע"פ 2660/08

בית המשפט המחוזי בירושלים

 

25/12/2008

 

כבוד השופט יעקב צבן

כבוד השופטת חנה בן-עמי

כבוד השופט רפי כרמל

לפני:

 

  

יונתן זינו ת.ז. 040079881

בעניין:

המערער

ע"י ב"כ עו"ד אריאל הרמן

 


 

 

נ  ג  ד

 

 


 

מדינת ישראל

 

 
המשיבה

באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים

על-ידי עו"ד ט' בן-שחר

 

 

פסק דין

 

ערעור על גזר דינו של בית משפט השלום בירושלים (הש' ר' פרידמן-פלדמן, ס.נ.) בת"פ 1215/05 לפיו נדון המערער למאסר בפועל לתקופה של 36 חודשים, מאסר מותנה ופיצוי כספי.

 

1.         המערער הורשע, על-פי הודאתו ובמסגרת צירופי תיקים, בשורה ארוכה של עבירות הכוללות עבירות אחזקת סם (מסוג קוקאין ומסוג חשיש) לצריכה עצמית, וכן עבירות רכוש רבות הכוללות עבירות התפרצות וגניבה, כל זאת כמפורט בהרחבה בגזר דינו של בית משפט קמא. יודגש כי עבירות הרכוש בוצעו על-ידי המערער במקומות שונים ברחבי הארץ וכללו התפרצויות וגניבות מדירות מגורים וממקומות ציבוריים.

2.         את עיקר טיעוניו ייחד הסנגור לעובדה שהמערער, אשר ביצע את העבירות על רקע התמכרותו העמוקה לסמים מאז היה נער, נמצא כיום בסיומו של הליך גמילה מוצלח, עולה בידו להיחלץ ממעגל הסמים ותסקיר שירות המבחן האחרון אשר ניתן בעניינו תומך בכך. לפיכך, כך נטען, מן הראוי לקבל את ערעורו של המערער באופן שתקופת המאסר בפועל תחפוף את תקופת הגמילה. הותרת המערער בין כתלי הכלא לאחר גמילה מוצלחת, במיוחד לאור כישלונות העבר, כך נטען, יהא בה משום פגיעה דווקא באינטרס הציבור. עוד הדגיש הסנגור, בין היתר, את הפוטנציאל החיובי הטמון במערער.

 

3.         אכן, תסקיר שירות המבחן שניתן בעניין המערער, ביום 7.12.08, מציין כי המערער מביע כיום מוטיבציה להצטרף לתוכנית גמילה, ובדיקות שמסר העלו כי הוא נקי מסם. אולם, עוד נאמר, באותו תסקיר, כי במהלך מאסרו הנוכחי הודח המערער מתוכנית גמילה כעבור שבועיים בשל קשיי השתלבות והעדר מוטיבציה. לכך יש לצרף את העובדה שהמערער עבר, בשנים האחרונות, מספר ניסיונות גמילה שלא צלחו. כפי שציין בית משפט קמא, למערער עבר פלילי עשיר, לרבות בעבירות רכוש רבות, עונשי מאסר לתקופות לא קצרות שהוטלו עליו לא היה בהם להועיל, הזדמנויות חוזרות ונשנות אשר ניתנו למערער להשתלב בהליך גמילה במהלך ניהול ההליך לפני בית משפט קמא, לא צלחו. ועוד: מרבית העבירות נשוא גזר הדין, בוצעו על-ידי המערער, לאחר שניתנה הכרעת הדין הראשונה בעניינו ובמהלך ניהול ההליכים נגדו. סיכומם של דברים – בית משפט קמא ערך איזון נכון וראוי של השיקולים לחומרה, ולא פחות מכך לקולא, בנוגע עם ענישתו הראויה של המערער תוך שגילה תשומת לב למצבו, ומסקנתו מקובלת עלינו.

 

הערער נדחה.

 

ניתן היום, כ"ח בכסלו, תשס"ט (25 בדצמבר 2008), במעמד המערער, ב"כ המאשימה והסניגור.

 

_______________              _______________              _______________

  יעקב צבן, שופט                      חנה בן-עמי, שופטת                     רפי כרמל, שופט

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שרה

Source: 
http://info1.court.gov.il/Prod03\ManamHTML5.nsf/CD71A6341640C5B24225752A0056CCD5/$FILE/A9AAAA7F5B9020414225752A0033E682.html
תאריך: 
25/12/08
Case ID: 
2660_8
Case type: 
עפ
סיווגים
שופטים : רפי כרמל
רפי כרמל
עורכי דין : אריאל הרמן ט' בן-שחר
אריאל הרמן
ט' בן-שחר
Powered by Drupal, an open source content management system