.טל הירשהורן נ. הפועל אשקלון-מ


 

   

בתי המשפט


 

עב 003420/08

בית הדין האזורי לעבודה בבאר-שבע


 

24/12/2009

תאריך:

כב' השופטת יעל אנגלברג-שהם

בפני:

 

 

טל הירשהורן

בעניין:

התובע

בקר אנדרס

ע"י ב"כ עו"ד


 

נ  ג  ד


 

הפועל אשקלון-מ.כ אשקלון 2005

הנתבעת

טלי ויקל

ע"י ב"כ עו"ד


 

התובע וב"כ

ב"כ הנתבעת

נציג הנתבעת מר מגיה משה

נוכחים:

 


פרוטוקול

 


ב"כ הנתבעת:

השכר שולם לתובע במועד. לגבי השכר האחרון הוצא לו תלוש שכר ושיק. התובע חייב לנו ציוד שווה ערך לשכר. לא נשלח לו השכר בדואר. לא זה מה שסוכם. השכר גילם בתוכו גם את הנסיעות וכל התנאים הנילווים. השכר שהוסכם לשלם לתובע במועד ההתקשרות היה בעל פה שיכלול בתוכו את כל הרכיבים. זה בהתאם לסעיף 28 לחוק פיצויי פיטורים. בין הצדדים נערך הסכם בעל פה שבו יכללו כל התנאים הסוציאליים לכן הוא קיבל שכר גבוה יותר. זה המקובל בתחום הספורט. אם היו חוזרים אחורה היו מפצלים זאת. בגמר חשבון הוא ידע שזה כולל את כל הרכיבים. רק היום הוא מוציא את כל הטענות. הוא חתם על גמר חשבון כאשר הוא ידע שזה כולל הכל.

 

ב"כ התובע:

בידי התובע אין ציוד. אני לא יודע על איזה ציוד מדובר לכן אין מה להחזיר.

 

 

 

ב"כ הנתבעת:

אין לנו כאן את רשימת הציוד מדובר בקונוסים, סולמות, ביגוד, שעוני דופק, כדורים.

מר פרוספר אזגי:

בענף הכדורגל אנו שייכים להסתדרות הכדורגל שאם יש בעיה כל הכספים מופקדים ויש בקרה על זה. האגודה מנוהלת כבר שש שנים על ידי העמותה ולא קרה שהיא גרמה לעובד או שחקן להלנה בשכר. זו אגודה שרוצים לבוא אליה מכל הארץ שחקנים רק בגלל מוסר תשלומים גבוה. אם היינו רוצים לעשות הלנה בשכר לא היינו משלמים לא למל"ל ולמס הכנסה. הפקנו תלוש שכר. זה שכר אחרון של העונה היה נהוג שהוא בא אלינו חותם על גמר חשבון כמו שכל המאמנים עושים ואז אנו מדברים לגבי עונה הבא. אותו אדם היה מאמן הנוער באשקלון, אנו פיטרנו אותו בתור מאמן הנוער כי הוא לא התאים לאמן את הנוער מבחינה מקצועית הגענו איתו להסכמה שלא נפטר אותו הוא היה שבועיים בבית וקיבל את השכר במשך שבועיים באמצע העונה הוא ישב איתי וניהל ומשא ומתן במקום ללכת לבוררות שאני אצטרך לשלם לו עד סוף העונה הוא יאמן קבוצה שעלות השכר של הקבוצה מאמן היא 2,000 ¤ ברוטו ויקבל 6,000 ¤ ברוטו בקבוצה הבוגרת ולגבי סוף השנה אנו נחליט מה קורה לגביו. הוא ניהל איתי משא ומתן הוא שבועיים לא אימן באמצע העונה החזרתי אותו לעבודה. משכורת אחרונה יצאה לו הוא היה צריך להגיע למשרד לקבל כמו כולם. בשכר אחרון יושבים ואומרים את הדרישות לגבי הנושא המקצועי וחותמים על גמר חשבון, אנו מקבלים את הציוד. התובע לא פוטר. הוא קיבל את הפסקת העבודה במשך השבועיים שלא אימן וקיבל אותם. הוא היה צריך להגיע ולעשות גמר חשבון כמו בשנים עברו לקבל את הציוד כי כל המאמנים שמחזיקים את הציוד. הוא לא הגיע וחתם כבר בקבוצה. ההליך יכול לפרק את כל הקבוצות במדינת ישראל. אני לא רוצה לעשות לו הלנת שכר, היתה אי הבנה. חשבנו שהיינו צריכים לשלוח לעורך הדין רק שיק על הוצאות וכך עשינו. אני מבקש לשלם לו את השכר מידית. אנו לא רוצים לעשות הלנת שכר. אם הוא רוצה להגיע איתנו לפשרה ולהבנות מחוץ לכותלי בית הדין ולחסוך זמן לעורך הדין שלו ולעצמו ולא לגרום נזק לאגודה אנו מסכימים לכך.

 

ב"כ הצדדים:

מודיעים לבית-הדין כי הגיעו להסכם פשרה בהמלצת בית-הדין לפיו תשלם הנתבעת לתובע סך של 25,000 ¤ (ברוטו) לסילוק מלא וסופי של כל תביעות הצדדים זה כלפי זה לרבות פיצויי הפיטורים.

 

התשלום יבוצע כדלקמן -

 

סך של 6,600 ¤ ברוטו בגין שכר עבודה לחודש 5/08 ישולם תוך 7 ימים מהיום. תלוש השכר יצורף להמחאה שתשלח ישירות לידי ב"כ התובע.

 

סך של 18,400 ¤ ברוטו בגין פיצויי פיטורים ישולמו עד ליום 15.2.2010 בהמחאה שתשלח לידי ב"כ התובע לא יאוחר מיום 10.2.2010.

 

הנתבעת תעביר לידי ב"כ התובע תוך 7 ימים טופס 161  והתובע ימציא אישור פקיד השומה באשר לשיעור המס המוטל על תשלום זה וזאת תוך 30 יום. לא יומצא האישור במועד תנכה הנתבעת את הסכומים הנדרשים על פי כל דין.

 

היה ולא ישולם הסכום במועד, יישאו הסכומים הנ"ל הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל מיום               31.5.08 ועד לתשלום המלא בפועל.

 

________________________                        ____________________

התובע וב"כ                                                       ב"כ הנתבעת ונציג הנתבעת

 

פסק דין

 

1.         ניתן בזה תוקף של פסק-דין להסכם אליו הגיעו הצדדים.

 

2.         אין צו להוצאות.

ניתן היום ז' בטבת, תש"ע (24 בדצמבר 2009) במעמד הצדדים.

                                                                                                                                                                                                                   

יעל אנגלברג-שהם

שופטת

 

 

 


 

 

 

 

Source: 
http://info1.court.gov.il/Prod03\ManamHTML5.nsf/ED61788A479D9C7F4225769600515749/$FILE/7B263D097919F2164225768E001D6301.html
תאריך: 
24/12/09
Case ID: 
3420_8
Case type: 
עב
סיווגים
שופטים : שופטת
שופטת
עורכי דין : בקר אנדרס טלי ויקל
בקר אנדרס
טלי ויקל
Powered by Drupal, an open source content management system