נמרוד נ. אבו עמר


 

   

בתי המשפט

תק 002147/08

בית משפט לתביעות קטנות רחובות

 

26/04/2009

תאריך:

בפני כבוד השופט גדעון ברק

 

  

נמרוד יעקב

בעניין:

התובע

 

 

 


 

נגד

 

 


 

אבו עמר עיסם

 

הנתבע

 

 

 


פסק דין

 

1.         עסקינן בתאונת דרכים כאשר לכל אחד מהמעורבים בתאונה גירסה השונה מגירסתו של האחר.

ברכב הנתבע נהג במועד האירוע מר אבו גאנם מוחמד אשר התייצב לבית המשפט וטען שאכן אירעה ההתנגשות בין הרכבים אך ההתנגשות אירעה כתוצאה מכך שהתובע הוא זה שסטה מנתיב נסיעתו ותוך כדי כך פגע במשאית.

לצורך המחשה והוכחת אופן הנסיעה ואופן הפגיעה, הגיש התובע שתי תמונות, נ/1, נ/2 כאשר בתמונה נ/1 מתואר מקום האירוע ונתיבי הנסיעה ואילו נ/2 מדגים את צורת המצא המכוניות לאחר התאונה.

 

2.         התובע טוען כי הוא  עמד לפני רמזור אדום ובעת שהתחלף הרמזור הוא פתאום הרגיש דחיפה בצד שמאל בחלק האחורי בזמן שהוא עומד עם הנתיב לכיוון ישר.

            עוד מעיד התובע כי הוא צפר לנהג אשר נהג ברכב התובע על מנת שזה יבחין בו, אך בכל זאת הוא הספיק לדחוף אותו עם החלק השמאלי האחורי של רכב התובע. כתוצאה מפגיעה זו מציין התובע בעדותו כי נפגעה דלת האחורית שמאלית ברכבו.

 

3.         לאחר ששמעתי את טענות הצדדים ועיינתי בתמונות, הן אלה שצירף התובע לכתב התביעה המשקפות את הפגיעה ברכבו, והן בתמונות אשר הוגשו על ידי התובע, הרי שהמסקנה היא ברורה שאכן אירעה הפגיעה כפי שמתוארת על ידי התובע, אך קשה לקבוע מה היא הגירסה העדיפה משום שכל אחד מהם טוען שאחד סטה לעבר רכב של השני.

            יחד עם זאת, לאור מקום הפגיעה ברכב התובע ולאור הסברו של מר אבו גאנם מוחמד, הרי שאין לי ספק שבכל מקרה תאונה זו אירעה לאחר התקרבות יתר של שני הרכבים זה לזה, ולכן לאור העובדה שהתקרבות יתר זו היא אשר גרמה לתאונה, הרי שאין לי ספק שהנסיבות מראות שזה סטה לעבר זה ומיקום הפגיעות ברכב התובע גם הוכיח עובדה זו, שכן מחוות הדעת שצירף התובע לכתב התביעה נאמר שרכבו נפגע לאורך הצד השמאלי.

            לכן, מהאמור בחוות הדעת עולה כי מכל מקום הפגיעה איננה פגיעה נקודתית, דבר המחזק את המסקנה שהתאונה אירעה כתוצאה מהתקרבות יתר של הרכבים זה לזה.

 

4.         לאור האמור לעיל, אני קובע כי בנסיבות אלה שני הנהגים המעורבים אחראים במידה שווה לקרות התאונה ולכן אני מחליט לדחות את התביעה.

            למרות התוצאה שאליה הגעתי, אני מחייב את הנתבע לשלם לתובע הוצאות משפט בסך 250 ¤ על ההופעה מיום 18.1.2009 כאשר הנתבע לא התייצב לדיון ובשל כך התקיים דיון נוסף היום לאחר שהנתבע הגיש בקשה לביטול פסק דין.

            הסך הנ"ל ישא ריבית והפרשי הצמדה מהיום ועד התשלום בפועל.

 

ניתן היום ב' באייר, תשס"ט (26 באפריל 2009) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתק פסק הדין לכל אחד מהצדדים.

 

ברק גדעון - שופט

 

002147/08תק 333 אירית

Source: 
http://info1.court.gov.il/Prod03\ManamHTML5.nsf/266EF463BEDB3B69422575A4005693E9/$FILE/992B6B45A8247F8E422575A4003EECAE.html
תאריך: 
26/04/09
Case ID: 
2147_8
Case type: 
תק
סיווגים
שופטים : ברק גדעון - שופט
ברק גדעון - שופט
Powered by Drupal, an open source content management system